Budowa domów szkieletowych w Bielsku, Żywcu i Cieszynie
Budowa domów szkieletowych cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (stąd ich druga, równie popularna nazwa, czyli domy kanadyjskie). Podstawą do ich konstruowania jest drewno sosnowe, które musi być pozbawione pęknięć i sęków, a także dobrze wysuszone. Suszenie drewna do budowy domów szkieletowych przeprowadza się w komorach, w których temperatura sięga 60°C, co pozwala na zabicie zarodników pleśni i larw owadów.
Ściany nośne powstają ze słupów wspartych na poziomej belce, którą zakotwicza się w fundamencie. Słupy są rozstawiane w odstępach około 60 cm, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona jest izolacją, najczęściej z wełny mineralnej. Ściany wewnętrzne są natomiast wykańczane przy użyciu płyt gipsowo-kartonowych, które dodatkowo mogą mieć powłokę ognioodporną.
Jako firma doświadczona, która zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych fachowców, zajmujemy się budową domów szkieletowych od wielu lat. Dlatego też możemy doradzić Państwu najkorzystniejsze dla Was rozwiązanie i spełnić najbardziej wyszukane oczekiwania. Korzystamy z materiałów, które sprowadzamy od renomowanych dostawców. Dzięki temu wznoszone obiekty są bezpieczne, solidne, trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne.
Domy szkieletowe
Możemy wykonać dla Państwa domy szkieletowe w stanie surowym bądź pod klucz. Zajmujemy się bowiem nie tylko samą budową obiektów mieszkalnych, ale także ich wykończeniami i remontami. W zakres naszych kompetencji wchodzi:
- malowanie emulsyjne, akrylowe, olejne,
- tapetowanie,
- gładź gipsowa,
- montaż ścian,
- suche tynki,
- sufity podwieszane,
- układanie glazury, terakoty,
- instalacje,
- stolarka drzwiowa i okienna,
- układanie podłóg,
- instalacje grzewcze, centralne ogrzewanie,
- kolektory słoneczne,
- ogrzewanie podłogowe
- i inne.
Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi realizacjami oraz do współpracy. Działamy w województwie śląskim, głównie w Cieszynie, Żywcu, Bielsku-Białej i Jaworzynce.
Jakie są zalety domów kanadyjskich?
Główną zaletą domów kanadyjskich jest to, że ich budowa przebiega szybko i może zakończyć się nawet w przeciągu kilku miesięcy. Wynika to z ograniczenia tzw. prac mokrych, jak np. lanie betonowych stropów. Domy w technologii szkieletowej można wznosić również zimą, co ma znaczenie, gdy inwestorowi szczególnie zależy na czasie.
Kolejną zaletą jest większa powierzchnia użytkowa, co zawdzięcza się mniejszej grubości ścian wewnętrznych oraz zewnętrznych (średnio jest to o 10% więcej miejsca niż w przypadku domów murowanych o tym samym metrażu). Tanie jest również ogrzewanie takiego domu. Wynika to z braku bezwładności cieplnej polegającej na tym, że ogrzewa się powietrze, a nie ściany. Dzięki temu nagrzanie z temperatury około 10°C do 21°C zajmuje zaledwie dwie godziny.